Ejmi-Lu je malá rodinná chovatelská stanice zabývající se chovem plemene

Německý špic vlčí / Keeshond,

která vznikla již v roce 2013 a je pod záštitou ČMKU a FCI. 

 

Ejmi-Lu vlčí špic / keeshond

 

Naším posláním je odchovávat zdravé, exteriérově kvalitní a povahově vyrovnané psy.

 

Naše chovatelská stanice za dobu svého působení odchovala hned několik špičkových odchovů. Od jejího založení jsme odchovali výstavně velmi úspěšné jedince, kteří dohromady získali již na 34 šampionátů, a to včetně šampionátu nejvyššího, kterého lze účastí na výstavách dosáhnout - Interšampion (C.I.B.), tedy mezinárodní šampion krásy. Naši odchovanci ve svých výstavních třídách zaujímají v drtivé většině jen první místa a často se objevují také v závěrečných kruzích odpoledních soutěží, kde také často bodují a dosahují na stupně vítězů.

Mimo jiné má na svém kontě naše chovatelská stanice také ocenění:
2x BIS1, JBIS1, 2x BIS2, 3x BIS3, JBIS3, JBIG1, BIG2, JBIG2, 2x BIG3 a 70x BOB.
Kompletní přehled úspěchů našich odchovanců můžete nalézt zde.

 


 

Kromě kvalitního, líbivého exteriéru si však samozřejmě zakládáme i na zdraví a povaze.
Proto do chovu zapojujeme výhradně zdravé a vyšetřené jedince v perfektní fyzické i psychické kondici, kteří jsou podrobeni nadstandardním zdravotním vyšetřením u certifikovaných specialistů. Pro krytí našich fen tedy vybíráme pečlivě pouze zdravotně vyšetřené, vyrovnané, nepříbuzné a exteriérově vysoce kvalitní jedince za účelem odchování zdravých a nadějných štěňat se silnými kostrami a velkými předpoklady k dalšímu chovu či výstavám. Odměnou tohoto zodpovědného počínání jsou pro nás pak právě perfektní zdravotní výsledky a bezchybné bonitační kódy našich odchovanců.

Z 31 námi doposud odchovaných štěňat bylo zatím 10 z nich vyšetřeno na DKK (dysplazii kyčelního kloubu), případně další, nepovinná vyšetření. Celkem 6 z nich dosáhlo výsledku stupně A (bez příznaků dysplazie) a 4 stupně B (téměř normální kloub). Výsledky všech dalších, nadstandardních ortopedických vyšetření jsou u všech vyšetřených odchovanců také negativní. Nově je navíc všem našim psům zapojeným do chovu vyhotoven i oficiální DNA profil dokládající původ potomků a ověřující parentitu deklarovaných rodičů.

 


 

Štěňátka od nás odcházejí do nových domovů nejdříve v osmi týdnech věku. Jsme však rádi, když mohou být s mámou a sourozenci co nejdéle, a proto na nové majitele s odběrem v žádném případě nespěcháme. Naše štěňátka jsou čipovaná, pravidelně odčervovaná, očkovaná dle obecně doporučovaného očkovacího schématu a přikrmovaná pouze kvalitní stravou. Podstupují také pravidelné veterinární kontroly. V době odběru jsou již plně socializovaná - zvyklá na ostatní psy, kočky, hospodářská zvířata, děti, ale i běžný provoz domácnosti či pobyt na zahradě. Jsou také učena základním hygienickým návykům, a to k vykonávání potřeby venku nebo na podložku.

Do nových domovů si naše štěňátka odváží originál průkazu původu FCI/ČMKU, cestovní EU pas, očkovací průkaz, kupní smlouvu, písemné informace k péči o štěně, startovací balíček s krmením a hračkou s vůní mámy a 10-týdenní pojištění štěňátka na nemoc, úraz či škodu až do výše 35 000 Kč. Samozřejmostí je pro nás dále poskytnutí doživotního chovatelského servisu zahrnující poradenství či pomoc, ať už s výživou, péčí, výchovou, chovem, tak také kompletní přípravou na výstavu. K dispozici jsme majitelům na telefonu nepřetržitě, tedy 24/7.

 

Domovy všech našich štěňátek vybíráme opravdu velmi pečlivě. Podmínkou prodeje je osobní či telefonický rozhovor se zájemci. Nezávazné návštěvy vážných zájemců jsou u nás tím pádem vřele vítány. Další naší podmínkou je následně přetrvávající kontakt s novými majiteli v budoucnu, abychom měli o štěňátkách zprávy. Jejich osud nám totiž není lhostejný a prodejem to pro nás nekončí. 

 

Vzhledem ke kvalitám našich štěňátek se vždy snažíme z každého vrhu zadat alespoň jednu fenku a jednoho pejska do rukou zájemců, kteří mají zájem o chov a následné rozšíření úzkého genofondu špiců u nás či v zahraničí. Tak docílíme také toho, že náš chov a zodpovědný přístup k němu má smysl a naše jméno ve svém rodokmenu hrdě nesou i další generace odchovů.

 

Mimo Českou republiku si naše štěňátka našla skvělé domovy
také na Slovensku, v Německu, Rakousku či Itálii. 

 

 


 


 
Tvorba stranek pro chovatele